MAKÜ'de biniş töreni

MAKÜ'de biniş töreni
MAKÜ'de biniş töreni
- MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz: - "Son bir yıl içerisinde yeni 10 profesör, 16 doçent, 20 yardımcı doçent akademik kadroya katıldı"

BURDUR (AA) ? Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin (MAKÜ) 10'uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde biniş töreni düzenlendi.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşen törene, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Rektör Korkmaz, MAKÜ'nün kuruluşunun 10'uncu yıl dönümünde, üniversitenin gelişmesi bakımından bir dizi çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

Üniversitenin 11'inci yıl dönümünün, 10'uncu yılından da daha etkin ve daha katılımlı şekilde devam edeceğini belirten Korkmaz, 10 yıllık süreç içerisinde önemli ivme ve gelişme kat edildiğini dile getirerek, "Son bir yıl içerisinde yeni 10 profesör, 16 doçent, 20 yardımcı doçent akademik kadroya katıldı. Bu görüntünün, üniversitemiz bakımından olumlu bir gelişme olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Korkmaz, konuşmasının ardından unvan kazanan akademisyenlere biniş giydirdi. Vali Kürklü ve protokol üyeleri de akademik unvan kazananlara hediye ve karanfil takdim etti.

Törenin ardından MAKÜ'nün kutlama etkinlikleri çerçevesinde kokteyl verildi. Vali Kürklü ve Rektör Korkmaz, 10'uncu kuruluş yıl dönümü pastasını birlikte kesti.