MAKÜ'deki rektörlük seçimine doğru

MAKÜ'deki rektörlük seçimine doğru
MAKÜ'deki rektörlük seçimine doğru
- MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Saatcı, nisan ayında yapılacak rektörlük seçiminde aday olacağını açıkladı - Saatcı: - "Yeni dönemimizde üniversitemiz, şehrimiz, bölgemiz, ülkemiz ve insanlık için güzel projeler üreteceğimize inancımız tamdır"

BURDUR (AA) - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Saatcı, rektörlüğe yeniden aday olduğunu açıkladı.

Saatcı, MAKÜ İstiklal Yerleşkesi Avşarhan protokol binasında düzenlediği basın toplantısında, "Niyet hayır, akıbet hayır" diyerek dört yıl önce iyiye, doğruya, başarıya, birliğe ve gelişmeye ulaşmak için çıktıkları yolculuğa mola vermeden devam etmek istediklerini söyledi. 

Hem üniversitenin hem de Burdur'un mola ile zaman kaybetme lüksü olmadığını belirten Saatcı, "Dört yılda edindiğimiz tecrübelerimizle, hızımızı artırarak gireceğimiz yeni dönemimizde, üniversitemiz, şehrimiz, bölgemiz, ülkemiz ve insanlık için güzel projeler üreteceğimize inancımız tamdır" dedi. 

Saatcı, üniversiteye getirdikleri yönetim anlayışıyla, personelin özlük haklarıyla ilgili hiçbir endişesinin kalmadığını dile getirdi.

- "Proje sayısında yüzde bin 600 artış"

Bilimsel araştırmalara getirdikleri çeşitli desteklerle, çalışmak isteyenlerin önünü açtıklarını anlatan Saatcı, "Ulaşılan bu rahatlık ve huzur ortamı, idari personelimizin aidiyet ve çalışma şevkini artırırken, akademisyenlerimizi de göz bebeğimiz öğrencilerimizle daha detaylı ilgilenmeye ve projelere daha bir şevkle yönelmeye teşvik etti. Hatta bu konuya öyle yöneldik ki, proje sayımızdaki artış yüzde bin 600'e ulaştı" diye konuştu. 

MAKÜ'yü tercih eden öğrenci sayısında yüzde 100 artış yaşandığına dikkati çeken Saatcı, öğrencilerin konaklama sorunlarını çözmek için çalışmalara başladıklarını bildirdi. 

Saatcı, "Şehrin üniversitesi, üniversitenin şehri" sloganıyla çıktıkları yolculuklarında birçok iş birliği, protokoller ve ortak projeler gerçekleştirdiklerini kaydetti. 

- "Kırıldık ama kırmadık, üzüldük ama üzmedik"

"Rektörlük seçimlerini hırs, ihtiras ve kazanmak için her şeyin mubah olduğu bir süreç olarak görmedik ve yine aynı noktadayız" diyen Saatcı, şu ifadeleri kullandı:

"Rektörlük seçimleri, aynı takımda olan biz MAKÜ'lülerin bayrak yarışından ibarettir demiştik, yine aynısını tekrarlıyoruz. Kırıldık ama kırmadık, üzüldük ama üzmedik, hep kucaklayan taraf olduk. Kurumumuzu ipek bir mendile sarmalayıp koruduk ve yapabileceğimiz her türlü fedakarlığı yaptık, yine aynılarını yapacağız. Nisan ayının ikinci haftasında yapılacak aday belirleme seçimleri için üniversitemizin bugüne kadarki kazanımlarına sahip çıkmak, bu kazanımları daha da geliştirmek ve başlattığımız projelerimizi tamamlamak adına diyoruz ki; biz buradayız ve sizlerin desteğiyle nöbete devam etmek istiyoruz."