MAKÜ'deki rektörlük seçimine doğru

MAKÜ'deki rektörlük seçimine doğru
MAKÜ'deki rektörlük seçimine doğru
- Rektör adayı Prof. Dr. Korkmaz: - "Yönetim dilimiz asla hiyerarşik, müdahaleci ve buyurgan olmayacak. Yatay ve insani bir yöntem anlayışı sergileyeceğim"

BURDUR (AA) - Mehmet Akif  Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektör adayı Prof. Dr. Adem Korkmaz, "Yönetim dilimiz asla hiyerarşik, müdahaleci ve buyurgan olmayacak. Yatay ve insani bir yöntem anlayışı sergileyeceğim" dedi. 

Prof. Dr. Korkmaz, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, rektör seçilmesi durumunda akademik birimlerdeki işleyiş ve yönetimin, birimlerin kendilerince yapılacağını söyledi. 

Akademik birimlerin büyümelerinin kendi iç dinamikleriyle sağlanacağını belirten Korkmaz, "Akademik birimlere müdahale olmayacak, yöneticiler koordinasyon ve hizmet lojistiği sağlayacak. Yöneticiler birimlerde sorun üretmeyecek, çözümün yanında olacak. Yönetim dilimiz asla hiyerarşik, müdahaleci ve buyurgan olmayacak. Yatay ve insani bir yöntem anlayışı sergileyeceğim" diye konuştu.

Korkmaz, sivil toplum, dünyası ve kamu bürokrasisi ile nitelikli iş birlikleri oluşturacaklarını kaydetti. 

Öğrencilerin en önemli sorunlarının başında yer alan İstiklal Yerleşkesi'ne ulaşım sorununu çözecek, şehir ile yerleşke arasındaki ulaşımı kolay hale getirecek önlemler alacaklarını anlatan Korkmaz, şöyle konuştu:

"Üniversite bünyesinde oluşturulacak Proje Geliştirme ve Olgunlaşma Merkezi ile akademisyenlerin üniversite ve Burdur için üretecekleri projelerin geliştirilmesi ve takibi sağlanacak. Üniversitemizin tüm sosyal , kültürel ve sportif imkanlarından Burdurluların daha etkin yararlanabilmesi sağlanacak. Teknokent'in aktif hale getirilmesi için gerekli çalışmalar hızla tamamlanacak. Burdur Sosyo Ekonomik Gelişim Araştırma  ve Uygulama Merkezi kurulacak. Bu merkezde bünyesinde ülkemizin en çok gölüne sahip illerinden biri olan Burdur'umuzda Göller Araştırma ve Uygulama birimi oluşturulacak."

MAKÜ'deki rektörlük seçimleri 20 Nisan'da yapılacak.