Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- BTB Başkanı Başar: - "Dört parti sağduyu ve uzlaşma kültürünü göz önünde bulundurmalı ve bu yönde hareket etmelidir"

BURDUR (AA) - Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, genel seçimlere ilişkin, dört partinin sağduyu ve uzlaşma kültürünü göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerektiğini bildirdi.

Başar, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'nin elde ettiği kazanımların ve ekonomik istikrarın sürdürülmesinin en büyük beklentilerden olduğunu, partiler arasında biran evvel uzlaşmanın sağlanması gerektiğini kaydetti. 

Türkiye'nin genel seçimlerde 4 partiye TBMM'de temsil yetkisi verdiğini hatırlatan Başar, "Bundan böyle söz TBMM'ye giren partilerindir. Sandıktan çıkan tablo artık bir koalisyon hükümetinin kurulmasını işaret ediyor. Bu nedenle tüm siyasi partilerin sandıktan çıkan mesajı iyi okuyarak, Türkiye'nin bekası ve gelecekti hedefleri açısından önemli adımlar atması gerekiyor. Çünkü milletin iradesi her şeyin üzerindedir ve saygı duyulmalıdır" dedi.

Başar, ekonomi ve dünyasının, siyasi belirsizliğin biran önce giderilerek ülkeyi yönetecek hükümetin kurulmasını beklediğini vurguladı. Başar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Ülkemizin ertelenmeyecek nitelikli büyüme ve kalkınma hedefleri vardır. Bu hedefler sekteye uğratılmadan siyasi çekişme ve mücadelenin önünde tutulmalıdır. Dört parti sağduyu ve uzlaşma kültürünü göz önünde bulundurmalı ve bu yönde hareket etmelidir. Ortak milli hedeflerimiz doğrultusunda çalışarak ulaşılmayacak hiçbir hedef yoktur."


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Parti

  ,

  koalisyon

  ,

  ,

  siyasi

  ,

  yönetim