Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- BUTSO Başkanı Keyik: - "Seçim sonuçlarına göre Türkiye genelinde tek partinin iktidar olması iş dünyası olarak bizleri rahatlattı" - BTB Başkanı Başar: - "Türk halkı, siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesi, diğer partilere ise kan değişikliği yapma mesajı verdi"

BURDUR (AA) - Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, tek parti iktidarının iş dünyasını rahatlattığını belirtti.

Burdur'daki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsimcileriyle vatandaşlar, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarını değerlendirdi.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarına göre Burdur'da AK Parti'nin 2, CHP'nin ise bir milletvekili çıkardığını hatırlattı. 

"Türkiye genelinde tek partinin iktidar olması iş dünyası olarak bizleri rahatlattı" diyen Keyik, bundan sonraki süreçte önlerini görebileceklerini dile getirdi.

Keyik, iş dünyası olarak her zaman istikrardan yana olduklarını vurgulayarak, "Yani hangi siyasi parti gelirse gelsin ama güçlü tek başına bir iktidar olmasının, iş dünyasının güvenini sağlayacağını, her alanda söylüyorduk ve yine AK Parti bu şekilde geldi. İnşallah ilimize bölgemize ve milletimize hayırlı olur" ifadelerini kullandı.

Burdur Ticaret Borsası Başkanı (BTB) Yılmaz Başar ise Türk halkının sağduyusuyla hareket ederek sandık başına gittiğini söyledi.   

7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadarki dönemde, siyasi ve ekonomik istikrarsızlık yaşandığını, peş peşe şehit haberleri geldiğini belirten Başar, "Türk halkı, siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesi, diğer partilere ise kan değişikliği yapması mesajını verdi" diye konuştu.  

- "Demek ki az çalıştılar" 

Burdur'da yaşayan 71 yaşındaki emekli işçi Mustafa Tekelioğlu, AK Parti'nin seçim çok iyi hazırlandığını ve kazandığını söyledi. MHP'nin seçimi kaybedeceğinin önceden belli olduğunu savunan Tekelioğlu, "Öbürleri de demek ki az çalıştılar. Halkın içine inemediler ki kaybettiler. Böyle sürekli başta durup da partilerini yıpratmasınlar. Ayrılacak olan partiden ayrılsın. Kazanamayan partiler de işine baksın" dedi. 

Burdurlu 60 yaşındaki Fatma Yorarlar ise seçimin istediği şekilde sonuçlandığını belirterek, "Çok rahatız ve memnunuz. Çünkü onlar çok iyi vaatlerde bulundular ve çok iyi işler yaptılar ülke için. Ülkeye çok hizmetler kazandırdılar" şeklinde konuştu.

 Susuz köyü Muhtarı Sezai Hasa, Tuğrul Türkeş ve Meral Akşener gibi isimlerin yokluğunun MHP'ye güç kaybettirdiğini ifade etti.  

Ev hanımı Hamide Şahin de AK Parti'nin dürüst bir politika izlediğini dile getirerek, "AK Parti lafının arkasında, dediğini yapıyor. Tuğrul Türkeş'in ayrılması ise MHP'ye oy kaybettirdi. CHP sözlerinin arkasında çok durmadı, ondan kaybettiler" dedi.