Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- AK Parti'den Burdur'da milletvekili seçilen Petek ve Özçelik, mazbatalarını aldı - Petek: - "Milletimiz sonucu en iyi şekilde takdir etmiştir. 'Hayır' siyaseti kaybetmiştir. Her şeye 'hayır' demek değil, ancak taşın altına elini koyup mücadele edenler kazanmıştır, milletimiz rahatlamıştır"

BURDUR (AA) - AK Parti'den TBMM 26. Dönem Burdur milletvekili seçilen Reşat Petek ve Bayram Özçelik, mazbatalarını aldı. 

AK Parti İl Başkanılığı üyeleriyle Burdur Adliyesi'ne gelen Petek ve Özçelik'e mazbatalarını, İl Seçim Kurulu Başkanı Özgür Aktuğ verdi.

Petek, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, mazbatalarını 1 Kasım akşamı sandıkta aldıklarını söyledi.

Milletin bu defa istikrara, güvene ve Türkiye'nin geleceğine oy verdiğini belirten Petek, "Bütün Türkiye istikrarı seçtiği gibi, Burdur da istikrara 'evet' dedi ve AK Parti'den 2 milletvekili olarak TBMM'ye gidiyoruz. Allah ülkemize, Burdur'umuza hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin" dedi. 

Petek, vatandaşlardan kendilerine yardımcı olmalarını isteyerek, hakarete varmayan her türlü eleştirilerine açık olduklarını ve eleştirileri bir yol gösterici olarak göreceklerini kaydetti.

Milletin sonucu en iyi şekilde takdir ettiğini dile getiren Petek, "Hayır' siyaseti kaybetmiştir. Her şeye 'hayır' demek değil, ancak taşın altına elini koyup mücadele edenler kazanmıştır, milletimiz rahatlamıştır" ifadesini kullandı.

- "Hizmet üretmeye gayret göstereceğiz"

Özçelik de dördüncü kez mazbata aldığına vurgu yaparak, ilk üç seferinde mazbatayı almaya il başkanı ve üç beş arkadaşıyla geldiğini anlattı.

Bugün Burdur Adliyesi'ndeki kalabalığın, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye'de büyük bir atılımın gerçekleştiğini gösterdiğini belirten Özçelik, şöyle konuştu:

"Büyük bir sevinç oluşturdu. O sevincin tezahürünü bugün buradaki kalabalıkla çok net görebiliyoruz. İnşallah yeni dönemde TBMM'de hem Türkiye hem Burdur milletvekil olarak yasamada, denetlemede üzerimize düşen bütün görevleri yapacağız. Bunun yanında seçim boyunca Burdur'da halkımıza söylediğimiz, kentin kalkınması için yapacağımız  tüm hizmet ve yatırımları da takip edeceğiz ve destekçisi olacağız, Hizmet üretmeye gayret göstereceğiz."