Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Burdur'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Burdur'da
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Burdur'da
- Bakan Eroğlu: - "Biliyorsunuz MHP lideri Bahçeli her şeye 'Hayır' dedi. 'Hayırcı başkan' oldu. MHP'li kardeşlerimize sesleneceğiz, onları da kucaklayacağız. Devlet Bahçeli, işte görüyorsunuz..." - "CHP'nin zihniyeti malum. Allah aşkına, Burdurlu kardeşlerimiz bayrağına, vatanına bağlı, dinine, diyanetine bağlı insanlardır. Bakın CHP aynı zihniyeti devam ettiriyor. Genlerine işlemiş. 'Hadi bismillah' dediğimizden bile alınmış, nasıl oluyor?"

BURDUR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biliyorsunuz MHP lideri Bahçeli her şeye 'Hayır' dedi. 'Hayırcı başkan' oldu. MHP'li kardeşlerimize sesleneceğiz, onları da kucaklayacağız. Devlet Bahçeli , işte görüyorsunuz..." dedi. 

Burdur programı kapsamında Vali Hasan Kürklü'yü ziyaret ettikten sonra basın toplantısı düzenleyen Eroğlu, Burdur'da toplam maliyeti 162 milyon lira olan 33 tesisin açılış ve temel atma törenini gerçekleştireceklerini söyledi.

Bakan Eroğlu, 121 milyon lira maliyetli 15 tesisin temelini atacaklarını, 41 milyon maliyetli 18 tesisin de açılışını yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız bu tesislerle 75 bin 160 dekar arazi sulanacak. Burdur şehir merkezi, bir ilçe ve 15 köy taşkınlardan korunacak. Burdur'un orman varlığının arttırılmasının yanında erozyonla mücadele edilecek. 295 dekar alanda ceviz, badem ve fıstık çamı fidanları ile gelir getirici tür ağaçlandırma çalışması yapılarak, vatandaşlarımıza ek gelir sağlanacak. Orman köylülerimize kredi ve destek sağlanacak. Orman yolları ve onarımı ile yangınla etkin mücadele sağlanacak. Tabiat parkının çevre düzenlemesi yapılırken, ulaşım kolaylığı da sağlanacak. Hava tahminlerinin daha sağlıklı ve zamanında yapılması sağlanacak."

Veysel Eroğlu, daha sonra Burdur Şeker Meydanı'nda 33 tesisin açılış ve temel atma törenine de katıldı. 

- "Bahçeli her şeye 'Hayır' dedi. 'Hayırcı başkan' oldu"

Buradaki programın ardından partisinin il başkanlığını ziyaret eden Eroğlu, 1 Kasım seçimlerinin sadece AK Parti 'nin meselesi olmadığını, memleket meselesi olduğunu ve buna yürekten inandığını söyledi. 

"Bütün şer güçler Türkiye'nin önünü kesmek için çalışıyor, gayret ediyor. Dolayısıyla millet olarak biz de onlara karşı gerçekten destansı bir cevap vermemiz lazım" diyen Bakan Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Biliyorsunuz MHP lideri Bahçeli her şeye 'Hayır' dedi. 'Hayırcı başkan' oldu. MHP'li kardeşlerimize sesleneceğiz, onları da kucaklayacağız. Devlet Bahçeli, işte görüyorsunuz...  CHP 'nin zihniyeti malum. Allah aşkına, Burdurlu kardeşlerimiz bayrağına, vatanına bağlı, dinine, diyanetine bağlı insanlardır. Bakın CHP aynı zihniyeti devam ettiriyor. Genlerine işlemiş. 'Hadi bismillah' dediğimizden bile alınmış, nasıl oluyor? 'Haydi bismillah' dediğimizde gitti Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) itiraz etti. Demek ki onların böyle bir niyeti yok. Bunu buradaki CHP'li kardeşlerimize anlatalım. Burdur'daki kardeşlerimizin frekansıyla, mevcut CHP'nin frekansı tutmaz, uymaz. Bunu anlatalım lütfen. Neticede bu meselenin vatan, millet, memleket meselesi olduğunu kapı kapı dolaşarak..."

AK Parti olmasaydı Türkiye'nin durumunun çok zor olacağını ifade eden Veysel Eroğlu, bugün şanlı Türk bayrağı dalgalanıyorsa, etraf bir ateş çemberi içindeyken Türkiye bir "huzur adası" olmuşsa, bunu tamamen AK Parti'ye, dolayısıyla teşkilat çalışmalarına borçlu olduklarını kaydetti.

- "Teröre karşı en kapsamlı mücadele şu anda yapılıyor"

Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için canların seve seve feda eden şehitlerimiz sayesinde bu hayattayız. Onların ruhları şad olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Ama şunu da unutmayın, teröre karşı en kapsamlı, en köklü mücadele şu anda Türkiye Cumhuriyeti hükümeti yapıyor. Sayın Başbakanımız şunu söyledi; 'En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek'. O bakımdan kararlıyız inşallah. Allah başka kaza bela göstermesin. Bilhassa şer güçlerinin hilelerini inşallah Rabbim onların başlarına geçirsin. Türkiye ile oyun oynayanların oyunlarını, hilelerini onlara yönlendirsin inşallah. Başlarına geçirsin."

Bakan Eroğlu, ardından da Burdur-Ankara Çevreyolu üzerinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte, doğada hasta bulunduktan sonra Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavileri yapılan 3 şahini, Burdur Valisi Hasan Kürklü ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte doğaya saldı.