Soğuk havada kuşlar da unutulmadı

Soğuk havada kuşlar da unutulmadı
Soğuk havada kuşlar da unutulmadı
- Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü ekipleri, ağır kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için doğaya yem bıraktı

BURDUR (AA) - Burdur'da yoğun  kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlar için doğaya yem bırakıldı.

 Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü ekipleri, Burdur ile Karamanlı ilçesi arasındaki bölgede  kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için doğaya yem bıraktı.

 Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, kuşların karlı ve soğuk havalarda yem bulmakta güçlük çektiğini söyledi.

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün başlattığı çalışma kapsamında kuşların hayatta kalabilmeleri için bazı bölgeleri kardan temizleyerek yem bıraktıklarını anlatan Yılmaztürk, "Elimizde yaklaşık 1 ton yem var. Bu yemleri kış boyunca hava koşullarına göre uygun görülen noktalara bırakacağız. Amacımız kuşların ağır koşullarda hayatta kalabilmelerini sağlamak" dedi. 

Yılmaztürk, öncelikle sulak alanların çevresinde yemleme çalışması yaptıklarını kaydetti.

Ağır kış koşullarında bölgedeki diğer yaban hayvanları için de gayret gösterdiklerini anlatan Yılmaztürk, özellikle yaban keçilerini uygun alanlarda otlattıklarını anlattı. Yılmaztürk, hava tahminlerini yakından takip ettiklerini ve buna göre çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.