Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Burdur'un Yeşilova ilçesinde "şehitlere saygı yürüyüşü" düzenlendi

BURDUR (AA) - Yeşilova ilçesinde,  sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde, "teröre tepki, şehitlere saygı yürüyüşü" gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla "Askere uzanan eller kırılsın", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türk'üm diyene" ve "Kahrolsun PKK " şeklinde sloganlarla yürüyüşe geçti.

Yürüyüş, Burdur, Denizli ve Hükümet caddelerinin ardından yine aynı meydana gelinmesiyle sona erdi. Burada bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Çağdaş Sural, terörün, kan ve şiddetten beslenen insanlık suçu, bu suçu işleyenlerin ise aklının, ruhunun ve vicdanının iflas etmiş olduğunu kaydetti.

Sural, terör örgütünün, vatandaşların ortak geleceği ve birlikte yaşama iradesini hedef aldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Ülkemizde, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, ister PKK, ister DAEŞ, isterse DHKP-C'den gelsin, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı özellikle bu dönemden sonra daha kararlı ve birlikte mücadele vermeye devam edeceğiz."

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.