Turizm Haftası

Turizm Haftası
Turizm Haftası
- Burdur Valisi Kürklü: - "Burdur keşfedilmemiş bir cennet"

BURDUR (AA) - Burdur Valisi Hasan Kürklü, kentin "keşfedilmemiş bir cennet" olduğunu söyledi. 

Burdur'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında belediye binası salonunda el sanatları sergisi açıldı. Sergiyi gezen Kürklü ahşap oyma, bez bebekler, ebru sanatı ve keçeden yapılmış ürünler hakkında bilgi aldı. 

Serginin açılışının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda 5 bin kişilik keşkek dağıtıldı. 

Vali Kürklü, gazetecilere yaptığı açıklamada, Burdur'un tarihi ve doğal güzelliklere sahip olduğunu söyledi. Bu güzelliklerin tanıtılması gerektiğine işaret eden Kürklü, şöyle konuştu:

"Burdur keşfedilmemiş bir cennet. Bunu hep söylüyoruz. İnşallah Turizm Haftası ilimizin tanıtımına katkı sağlar. Bu noktada hafta boyunca güzel aktiviteler yapılacak. 'Burdur'dan Kremna ve Sagalassos'a Yolculuk' isimli bisiklet turumuz var. Burdur hakikaten çok güzel özellikleri olan bir ilimiz. Bunu yeterince tanıtabildiğimiz kanaatinde değilim. İnşallah bundan sonra tanıtıma yönelik faaliyetlere ağırlık vermeyi düşünüyoruz."

Turizm Haftası etkinliklerine Garnizon Komutanı Sayit Koca, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak, daire amirleri, Burdur Belediyesi Huzur Evi sakinleri ve vatandaşlar katıldı.


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Daire

  ,

  Cennet

  ,

  kültür