Vali Kürklü, Bucak ilçesini ziyaret etti

Vali Kürklü, Bucak ilçesini ziyaret etti
Vali Kürklü, Bucak ilçesini ziyaret etti
- Kürklü, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi

BURDUR (AA) - Burdur Valisi Hasan Kürklü, Bucak ilçesini ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlarla görüştü. 

Bucak Kaymakamı İsmail Bayata'yı ziyaret eden Kürklü, daha sonra Bucak Kültür Merkezi'nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 

Kürklü, burada yaptığı konuşmada, Bucak'ın "taşın aş olduğu yer" olduğunu söyledi.

İlçeye 2012 yılında 1 milyon 429 bin lira, 2013 yılında 4 milyon lira, 2014 yılında 2 milyon 272 bin lira yatırım yapıldığını anlatan Kürklü, köylerin altyapısıyla ilgili 2015 yatırımının 4 milyon 600 bin lira olduğunu kaydetti.

Burdur'un köylerinde altyapı sorunlarının önemli ölçüde tamamlandığını ifade eden Kürklü, bundan sonraki süreçte köyde yaşayan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeye çalışacaklarını bildirdi.

Kürklü, muhtarların sorunlarını da dinledi. 

- "67 firma  210 milyon dolar ihracat gerçekleştiriyor"

Kaymakam Bayata ise 64 bin 763 nüfuslu ilçede 6 bin 700 üniversite öğrencisi bulunduğunu dile getirdi. 

İlçede 4 bin esnafın olduğunu, 125 yerinde 6 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Bayata, şöyle konuştu:

"67 firmamız 210 milyon dolar ihracat gerçekleştiriyor. 8 bin 800 çiftçimiz var. 140 bin büyük ve küçükbaş hayvan mevcut. 2015 yılında içme suyu tesisleri yapmayı planlıyoruz. İl Özel İdaresince 25 bin metrekare parke taşı ihalesi yapıldı. 17 kilometre birinci kat, 12 kilometre ikinci kat asfalt yapılacak."

- Kürklü'nün köy ziyaretleri

Vali Kürklü, Karapınar, Gündoğdu ve Susuz köylerini de ziyaret etti.

Karapınar köy meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Kürklü, sorunları yerinde görebilmek için ilçe ziyaretleri gerçekleştirdiklerini, sorunların çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. 

Gündoğdu İlkokulu ve Ortaokulu'nu da ziyaret eden Kürklü, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.  

Kürklü'nün Bucak programına TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, Burdur Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclis Başkanı Osman Karakaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fırat Erkal ile İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram da katıldı.