Vali Kürklü, Gölhisar ilçesini ziyaret etti

Vali Kürklü, Gölhisar ilçesini ziyaret etti
Vali Kürklü, Gölhisar ilçesini ziyaret etti
BURDUR (AA) - Burdur Valisi Hasan Kürklü, Gölhisar ilçesi ile Evciler ve Asmalı köylerini ziyaret etti.Vali Kürklü'yü Gölhisar ziyaretinde Kaymakam...

BURDUR (AA) - Burdur Valisi Hasan Kürklü, Gölhisar ilçesi ile Evciler ve Asmalı köylerini ziyaret etti.

Vali Kürklü'yü Gölhisar ziyaretinde Kaymakam Muhammet Yasin Kırcı, Belediye Başkanı Ramazan Cantural, mahalle ve köy muhtarları karşıladı. Kaymakamlıkta muhtarlarla bir araya gelen Kürklü'ye bilgi veren Kırcı, Gölhisar'ın, Burdur'un en büyük ikinci ilçesi olduğunu söyledi.

İlçenin geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu anlatan Kırcı, Kibyra Antik Kenti'nin turizm açısından Türkiye 'nin "parlayan yıldızı" olduğunu dile getirdi.

Kürklü ise Gölhisar'ın gelişmeye müsait, örnek bir ilçe olduğunu vurguladı. Ziyaretinin amacının, köy muhtarları ve daire amirleri ile görüşerek sorunları yerinde tespit edip, çözüm aramak olduğunu belirten Kürklü,  "Hep söylüyoruz biz Burdur ailesi olarak biriz, bütünüz. Burdur'da birinizin derdi hepimizin derdi. Kapımızı sizlere her zaman açık. İstediğiniz zaman bizleri ziyaret edip, sorunlarınızı bize iletebilirsiniz" diye konuştu.  

Muhtarları dinleyerek sıkıntılarının çözülmesi için ilgili birimlere talimat veren Kürklü, TEOG sınavında başarı kazanan öğrencilerle de görüştü. Kürklü daha sonra ilçeye bağlı Evciler ve Asmalı köylerini ziyaret etti.

Evciler köyü meydanında köylüler tarafından karşılanan Kürklü, Muhtar İrfan Uysal'dan bilgi aldı.

Kürklü Asmalı köyünde davul zurnayla karşılandı. Muhtar Soner Özeren'den bilgi alan Kürklü, her köye gençlerin spor yapabileceği, vakit geçirebileceği sosyal alanlar yapılması yönünde talimat verdi. 

Ziyarete Burdur Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Yüksel, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, İl Genel Meclisi üyeleri de katıldı.