Veliler ve öğrenciler birlikte kitap okudu

Veliler ve öğrenciler birlikte kitap okudu
Veliler ve öğrenciler birlikte kitap okudu
- Burdur'un Karamanlı ilçesinde hayata geçirilen, "Kitap Buluştursun Bizi" projesiyle veliler ve öğrenciler birlikte kitap okudu

BURDUR (AA) ? Kamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Kitap Buluştursun Bizi" projesi ile veliler ve öğrenciler birlikte kitap okudu.

Nimet Güvener İlkokulunda gerçekleştirilen projede, öğrenci ve veliler seçtikleri bir romanı okudu. Okul yönetimi tarafından oluşturulan komisyon, okunan kitaba göre soru hazırlayarak velileri sınava tabi tuttu. Dereceye giren veliler ödüllendirildi.

Düzenlenen ödül töreninde konuşan Karamanlı Kaymakamı Yusuf Altun, projenin daha eğlenceli hale getirilmesi için yarışma şeklinde düzenlendiğini söyledi. Evde kitap okuma saatlerinin oluşturulmasının çocuklar üzerindeki olumlu etkisinin ilerleyen dönemlerde daha iyi anlaşılacağını kaydeden Altun, "Kitap okumak artık bir hayat felsefesi haline gelmelidir" dedi.

Öğrenci velisi Özgün Duman da proje sayesinde çocuklarıyla kitap okuma fırsatı bulduğunu dile getirdi. Duman, "Önceleri biz bir şey yapmadan çocuklarımızdan okumalarını istiyorduk, bu da etkili olmuyordu. Biz elimize kitap alınca baktık ki çocuklarımız da bizimle birlikte okumaya başlamış" diye konuştu.

Torununun isteği ile projeye katıldığını belirten emekli öğretmen Ayşe Ötken de "Torunum Çınar, annesine ve bana bir büyük gibi 'anne, anneanne, bu yarışmanın parası, ödülü önemli değil. Katılmak önemli.' deyince, biz kendimizi zaten katılmak zorunda hissettik. Bizim söylememiz gerekeni, Çınar bize söyledi." dedi.