10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- AK Parti İl Başkanı Torun: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'yurtta sulh cihanda sulh' ilkesi günümüzde de önemini korumaktadır. Dünyada mazlumların umudu olan Türkiye, bu ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir"

BURSA (AA) - AK Parti Bursa il Başkanı Cemalettin Torun, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün 'yurtta sulh cihanda sulh' ilkesi günümüzde de önemini korumaktadır. Dünyada mazlumların umudu olan Türkiye, bu ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir" ifadesini kullandı.

Torun, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği Cumhuriyet'in, onurla, dimdik ayakta ve geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümit ve kararlılıkla yürüdüğünü bildirdi.

Atatürk'ün, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla başarılı bir komutan ve lider olarak milli bellekte ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini vurgulayan Torun, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiş ve dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'yurtta sulh cihanda sulh' ilkesi günümüzde de önemini korumaktadır. Dünyada mazlumların umudu olan Türkiye, bu ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir. Vefatının 76'ncı yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum."