10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- Bursa Valisi Karaloğlu: - "Büyük Atatürk bize, ülke için, vatan için, bayrak için ve kutsal saydığımız değerler için çalışmayı, gayret etmeyi, yılmamayı, ümit etmeyi, fedakarlığı öğretti. Ona olan sevgimizi ancak ve ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz"

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Büyük Atatürk bize, ülke için, vatan için, bayrak için ve kutsal saydığımız değerler için çalışmayı, gayret etmeyi, yılmamayı, ümit etmeyi, fedakarlığı öğretti. Ona olan sevgimizi ancak ve ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz" ifadesini kullandı.

Karaloğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Atatürk'ü bir kez daha özlem, saygı, sevgi ve rahmetle andıklarını belirtti.

 

Milletin, 10 Kasımları bir matem, bir yas günü olarak görmediğini vurgulayan Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Büyük Atatürk bize, ülke için, vatan için, bayrak için ve kutsal saydığımız değerler için çalışmayı, gayret etmeyi, yılmamayı, ümit etmeyi, fedakarlığı öğretti. Ona olan sevgimizi ancak ve ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz. Şunu gururla söyleyebilirim ki Türkiye, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmektedir. Aziz milletimiz, evrensel değerlerin yol göstericiliğinde, yarınların daha da güçlü Türkiye'sini birlik ve beraberlik içerisinde inşa etmektedir. O gün Atatürk bize, 'Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir' sözü ile hedefimizi çizmişti. Bugün uluslararası alanda ağırlığı sürekli artan, bütün dünya tarafından sürekli ilgiyle izlenen, istikrar ve refah içerisinde ilerlemesini sürdüren Türkiye, model alınan bir ülke ve önemli bir bölgesel güç olarak dünyaya damgasını vurmaya devam etmektedir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, Atatürk'ün bize çizdiği hedefe kararlılıkla yürüdüğümüzün ispatıdır. Bu duygularla ebediyete intikal edişinin 77'nci yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum."