18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
- Bursasporlu taraftarlardan oluşan yaklaşık 2 bin kişilik grup, Mehter Takımı eşliğinde, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Çanakkale geçilmez" sloganı atarak yürüdü

BURSA (AA) - Bursasporlu taraftarlardan oluşan yaklaşık 2 bin kişilik grup, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla yürüyüş düzenledi.

Setbaşı mevkisinden Tophane'ye kadar Mehter Takımı eşliğinde yürüyen grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Çanakkale geçilmez" sloganı attı.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin de yer aldığı gruptakiler adına açıklama yapan Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, bugünün anlam ve önemiyle ilgili mesajı 100 sene önce Çanakkale'deki şehitlerin verdiğini söyledi.

Çanakkale Zaferi kutlamalarının her sene katlanan bir coşkuyla devam ettiğini belirten Bölükbaşı, şöyle konuştu:

"Bugün, 18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni anma günü. Bu kadar duyarlı insanın burada bulunması, bizim geleceğimiz için çok anlamlı. Ben de kendimi burada görmek istedim ve çok mutlu oldum. Bu organizasyonu yapanlara ve Bursasporlulara teşekkür ederim. Çok duyarlı bir gece yaşadık. Böyle günleri unutmamamız, her yıl coşkuyla kutlamamız gerekiyor. İnşallah bundan sonra daha da coşkuyla kutlarız."