19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
-Bursa Valisi Karaloğlu: "Türk Milletinin tarihi dönüm noktalarından biri de Büyük komutan Atatürk'ün 96 yıl önce Samsun'dan başlattığı kurtuluş mücadelesidir"

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Türk Milletinin tarihi dönüm noktalarından biri de Büyük komutan Atatürk 'ün 96 yıl önce Samsun'dan başlattığı kurtuluş mücadelesidir" dedi.

Karaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 19 Mayıs'ın Samsun'dan çizilmeye başlanarak vatan sathının her yanına yayılan, hürriyeti ikame ve idame projesi olduğunu belirtti.

Karaloğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Türk Milletinin tarihi dönüm noktalarından biri de Büyük komutan Atatürk'ün 96 yıl önce Samsun'dan başlattığı kurtuluş mücadelesidir. Ne mutlu bizlere ki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını bu duygularla bir kez daha hep birlikte yaşayacağız. Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk'ün milli mücadelenin bir meşalesi olarak Samsun'a çıkışının 96. yıl dönümünü kutladığımız bugünün, Büyük Önder Atatürk tarafından 'Türk Milletinin Gençlerine' bayram olarak armağan edilmesi, sizlere verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Bu emanete sahip çıkacağınıza ve 96 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi geleceğe güvenle taşıyacağınıza inancım tamdır. Milli mücadelenin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere tüm Bursalıların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."