50 yıl önce mezun oldukları okulda buluştular

50 yıl önce mezun oldukları okulda buluştular
50 yıl önce mezun oldukları okulda buluştular
-Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 1964-1965 eğitim öğretim yılında mezun olan bir grup öğrenci yeniden bir araya geldi

BURSA (AA) - Bursa'da 50 yıl önce Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu  (Bursa Tarım) Lisesi'nden mezun olan bir grup öğrenci, bir araya geldi.

Liseden 1964-1965  eğitim öğretim yılında mezun olanlar, Hürriyet Mahallesi'ndeki okul binasında buluştu.

Okul Müdürü Ömer Bülbül burada yaptığı konuşmada, 21 Mart 1891'de Nazari ve Ameli Hüdavendigar Hamidiye Ziraat Mektebi adıyla hizmet veren  okullarının, geçen süre içinde ülke tarımına büyük katkılar sağlayan önemli bir eğitim kurumu olduğunu söyledi.     

Halen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hizmet veren okullarında tarım alanında modern bilgilerle donatılmış öğrenciler yetiştirmeye devam ettiklerini hatırlatan Bülbül, " Bugün çok anlamlı bir gün yaşıyoruz. Okulumuzdan 50 yıl önce mezun olan değerli ağabey ve ablalarımız bize sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiler. Okulda ilk kez bu tarz bir mezunlar buluşması yapılıyor. Gelecek yıllarda daha geniş katılımlı buluşmalar yapılmasını arzu ediyoruz. Bunun için okul idaresi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz" diye konuştu.

Mezunlar, burada sohbet ederek eski günleri yad etti.