8'inci Çocuk ve Hukuk Resim Yarışması Ödül Töreni

8'inci Çocuk ve Hukuk Resim Yarışması Ödül Töreni
8'inci Çocuk ve Hukuk Resim Yarışması Ödül Töreni
BURSA (AA) - Bursa Barosu tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen "Çocuk ve Hukuk Resim Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi.Bursa Adalet...

BURSA (AA) - Bursa Barosu tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen "Çocuk ve Hukuk Resim Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bursa Adalet Sarayı Konferans Salonu'ndaki ödül törenine, Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Neslihan Aktosun ve yönetim kurulu üyeleri, Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Bilge Arıcıoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gültekin'in yanı sıra etkinliğe destek veren kuruluşların temsilcileri, avukatlar, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Aktosun, çocukların sezgilerinin çok güçlü olduğunu söyledi.

 Asıl amaçlarının, çocukların seslerinin duyurulmasına ve kamusal yaşama katılımlarına imkan sağlamak olduğunu belirten Aktosun, "Bursa Barosu olarak çocukları sahip oldukları hak ve özgürlükler hakkında güçlendirmeyi, erişkinleri, ebeveynleri ve eğitimcileri de çocuk hakları konusunda bilgilendirmeyi, farkındalıklarını artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Daha sonra, BTSO Sait Ete Ortaokulu 6C sınıfı öğrencisi Gülsüm Yazıcı, Özel Bursa Bahçeşehir Ortaokulu 5B sınıfı öğrencisi Beren Kont, Sakarya Ortaokulu 8O sınıfı öğrencisi Gizem Yılmaz'a ödülleri teslim edildi. Törende ayrıca jüri özel ödülü, çizim destek ödülü ve sergileme hakkı kazanan eserlerin sahiplerine, okul müdürlerine ve resim öğretmenlerine günün anısına belgeleri verildi.

Yarışmaya katılan tüm çocuklara "Küçük Prens" kitabı da hediye edilerek, etkinliğe katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara ise teşekkür plaketleri sunuldu.