Adres tarif ettiği sürücünün kullandığı araç çarptı

Adres tarif ettiği sürücünün kullandığı araç çarptı
Adres tarif ettiği sürücünün kullandığı araç çarptı
- Bursa'da 5 gün önce bir otobüs durağında eşiyle beklerken otomobilin çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede ölen kişinin babası, savcılığa şikayette bulundu - Baba, olay öncesi oğlu ile gelininin telefonla kimler tarafından arandığının araştırılmasını ve otomobilin sürücüsünün bulunmasını istedi

BURSA (AA) - Bursa'da, eşiyle otobüs durağında beklerken kendisine adres soran sürücünün kullandığı otomobilin çarptığı kişi, kaldırıldığı hastanede iki gün sonra yaşamını yitirdi. Ölen kişinin babası, sürücünün bulunması ve olayın aydınlatılması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Alınan bilgiye göre, 18 Haziran sabahı, bir yıl önce evlendiği öğrenilen 33 yaşındaki Hakan Bozkurt ile eşi Nagihan Topal Bozkurt, iş yerlerine gitmek üzere merkez Osmangazi ilçesi Tuna Mahallesi'ndeki evlerinden ayrıldı.

Yeni Yalova Yolu'nda bulunan otobüs durağında beklemeye başlayan çiftin yanında bir sürücü, otomobiliyle durdu. Hakan Bozkurt, sürücüye sorduğu adresi tarif etti.

Daha sonra bir süre ilerleyen sürücü, geri manevra yaparak Hakan Bozkurt'a çarpıp olay yerinden uzaklaştı.

Muradiye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Bozkurt, 20 Haziran'da yaşamını yitirdi.

Bursa Adliyesi'ne gelen baba Şevket Bozkurt, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bozkurt, adliyeden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun ölümünde kasıt olduğunu öne sürdü.

Oğlu ile gelinini, olay öncesi telefonla kimler tarafından arandığının araştırılmasını isteyen Bozkurt, "Bu şekilde oğlumun ölümüne neden olan kişilerden ve araç sürücüsünün çalıştığı şirketten de şikayetçiyim. Belediye, olay yerinde gerekli önlemleri almamıştır, olay yerinde kaldırım dahi yoktur. Gelinim olayın görgü şahididir" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    suç

    ,