AK Parti Bursa İl Kongresine doğru

AK Parti Bursa İl Kongresine doğru
AK Parti Bursa İl Kongresine doğru
- AK Parti Bursa İl Başkan adayı Şeker: "İzleyeceğimiz yol, dosdoğru bir yok olacak. Bizim amacımız daha iyi bir AK Parti daha iyi bir bursa için mücadele etmek"

BURSA (AA) - AK Parti Bursa İl Başkan adayı Cüneyt Bülent Şeker, "İzleyeceğimiz yol dosdoğru bir yok olacak. Bizim amacımız daha iyi bir AK Parti daha iyi bir Bursa için mücadele etmek" dedi.

Şeker, Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında il başkanlığına aday olduğunu söyledi. İl teşkilatında bazı sıkıntıların olduğunu, bunun için aday olduğunu belirten Şeker, şöyle konuştu:

"İzleyeceğimiz yol dosdoğru bir yok olacak. Bizim amacımız daha iyi bir AK Parti daha iyi bir Bursa için mücadele etmek. Mevcut il başkanında bazı sıkıntılar olmasaydı, ben ondan daha iyi bu görevi yapacağıma inanmasaydım bu göreve talip olmazdım. Bence AK Parti Genel Merkezimizi'nde dikkat etmesi gereken ki dikkat ettiklerine de inanıyorum önemli sıkıntılar var." 

Teşkilatta birlik ve bütünlükte ciddi bir azalma olduğunu savunan Şeker, şöyle devam etti: 

"İnsanlarda heyecan büyük oranda azaldı ve insanlar rahatça istedikleri yere gelmek için mücadele etmek istiyorlar. Demokratik haklarını kullanmak istiyorlar. Şimdi bu konuda insanlara fırsat verilmesi gerekiyor. Samimi insanlar daha arka planda kalmaya başladı. Bu dikkat çekici bir nokta. Çünkü her siyasi partinin hatta her sivil toplum kuruluşunun ruhunda vardır. Bu ruhu temsil eden insanlar vardır. Bu insanlar içten yapıcı samimi olan insanlardır. Halk bu samimiyeti hissettiği için AK Parti'ye değer veriyor, oy veriyorlardır. Tabii başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a oy veriyor ama bununla beraber geçmişte teşkilatın samimi çalışmalarının çok büyük katkısı var."