AK Parti Bursa Milletvekili Yıldırım:

AK Parti Bursa Milletvekili Yıldırım:
AK Parti Bursa Milletvekili Yıldırım:
- "Türkiye artık kendi uydusunu üretip uzaya gönderiyor. Kendi tankını, piyade tüfeğini, kargo uçağını üreten bir ülkeyiz"

BURSA (AA) - AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, " Türkiye artık kendi uydusunu üretip uzaya gönderiyor. Kendi tankını, piyade tüfeğini, kargo uçağını üreten bir ülkeyiz" dedi.

Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında, 12 yıllık AK Parti iktidarında Bursa'da, Türkiye'de ve dünyada çok büyük değişikliklerin yaşandığını söyledi.

Türkiye'de 1970'li yıllarda sokakların adeta bölündüğünü, 1980'li yıllarda Turgut Özal'ın başbakanlığı döneminde bir kalkınma hamlesi yakaladığını, 1990'lı yıllarda siyasi yasakların kalkmasıyla koalisyon hükümetleri döneminin yaşandığını, 2000'li yılların ise krizlerle anıldığını anlatan Yıldırım, 2002'den 2014 yılına kadarki bölümde ise ülkede çok güzel gelişmelerin yaşandığını belirtti. 

Yıldırım, Türkiye'nin sivil ve askeri alanda çok önemli projeleri hayata geçirdiğini anlatarak, "Türkiye artık kendi uydusunu üretip uzaya gönderiyor. Kendi tankını, piyade tüfeğini, kargo uçağını üreten bir ülkeyiz. 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde sağlık, yargı, eğitim alanlarında çok ciddi yatırımlar oldu" diye konuştu.

Türkiye'de 2014 yılında acı ve güzel pek çok olayın yaşandığına dikkati çeken Yıldırım, Cumhurbaşkanının bu yıl ilk kez halk tarafından seçildiğini anımsatarak, "Türkiye'de bir dönüşüm başladı. Başkanlık sistemine giden bu yola start verildi. Arka planda da Anayasa değişikliği var. 60 küsur maddede mutabık kalınmasına rağmen muhalefetin tavrı nedeniyle Anayasa TBMM'ye gelmedi. Önümüzdeki süreçte yeni Anayasaya da kavuşmuş olmayı umuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.