AK Parti Nilüfer İlçe Kongresi

AK Parti Nilüfer İlçe Kongresi
AK Parti Nilüfer İlçe Kongresi
- AK Parti Ankara Milletvekili İşler: "Artık iktidarlar Türkiye'de aciz değil, muktedirdir. Kurucu genel başkanımız iktidara geldiği ilk yıllarda, 'İktidara geldiğimizi söyleyebilirim ama muktedir olduğumuzu söyleyemem' demişti. Şimdi çok şükür muktedir olan bir iktidar, Türkiye, başbakan ve seçilmiş olan bir cumhurbaşkanı var"

BURSA (AA) -  AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "Artık iktidarlar Türkiye 'de aciz değil, muktedirdir. Kurucu genel başkanımız iktidara geldiği ilk yıllarda, 'İktidara geldiğimizi söyleyebilirim ama muktedir olduğumuzu söyleyemem' demişti. Şimdi çok şükür muktedir olan bir iktidar, Türkiye, başbakan ve seçilmiş olan bir cumhurbaşkanı var" dedi.

Bir düğün salonunda gerçekleşen AK Parti Nilüfer 5. Olağan Kongresine katılan İşler, burada yaptığı konuşmada, AK Parti olarak Türkiye'nin her ilinde olan bir parti olduklarını söyledi.

Millet olarak zor bir coğrafyada yaşadıklarını dile getiren İşler, "Bu coğrafyada yaşamanın zorluğu var. Bedel ödüyoruz, ödettiriyorlar. Ama çok şükür bugüne kadar 3 Kasım 2002'de almış olduğumuz bayrağı şerefle onurla taşıdık, bundan sonra da taşıyacağız. 3 Kasım 2002 Türk siyasi tarihinde önemli bir tarih. Dönemin başlangıcı. Milletimiz 3 kasımdan önce başarısız beceriksiz ve aciz siyasetçilerin hepsini sandığa gömdü. Bize yüzde 34 buçuk oranında bir oy vererek vazifeyi omuzlarımız yükledi. Ama aynı zamanda bize şöyle bir mesaj verdi; 'Bakın size  yüzde 34 buçukluk bir kredi veriyorum, bu krediyi iyi kullanırsanız artırım ama kötü kullanırsanız; işte size sizden öncekiler örnek, dolayısıyla bir sonraki seçimde sizleri de sandığa gömeriz' mesajını verdi.  Biz o mesajı çok iyi aldık. Sürekli o günden bu güne kadar  9 seçimden  büyük bir başarıyla çıktık. Ve şimdi önümüzde 10'uncu sınavımız var" diye konuştu.

"3 Kasım Seçimleri"nin Türk baharının başlangıcı olduğunu dile getiren İşler, şunları kaydetti:

"Ülkemizde demokrasi olduğu için Türk baharı sandıklar vasıtasıyla  3 kasımda gerçekleşti. O günden bu güne yolumuza devam ediyoruz. İktidara geldik her alanda başarılara imza attık ve bir başarı örneği oluşturduk.  Bu başarımız pek çok ülkede, Arap  devrimlerine ilham kaynağı oldu. Ve Arap baharı yaşandı. 2011'den itibaren Arap baharı yaşanmaya başladı.  Türkiye'de geçmişi iyi okuyamayanlar  günü okuyamayanlar  yanlış değerlendirmelerde bulundular. Arap baharı başladıktan sonra dediler ki Türk baharı da başlayacak. Bundan dolayı geçtiğimiz yıl mayıs ayı sonunda gezi olaylarını başlattılar. Onu da Türk baharı ile özdeşleştirdiler. Halbuki bu gafillerin Türk baharının 3 Kasım 2002'de başladığından haberleri yoktu. O hareketleri de başarısızlıkla sonuçlandı."

AK Partinin başarısının bazı kesimler tarafından hazmedilemediğini ifade eden İşler, şöyle konuştu:

"12 Haziran 2012 seçimlerinde milletin yüzde 50 oy vermesiyle birilerinin ayarı kabardı. Sultan Abdülhamit örneği önemlidir. 33 yıla yakın iktidarda kaldı ve ülkenin çöküşünü 33 yıl geciktirdi. İçerideki ve dışarıdaki hainlere karşı adete tek başına mücadele etti. Ona, kızıl sultan, basına sansür uyguluyor dediler. Yani itibar zedelemesi yaptılar. Onu itibarsızlaştırma gayeti içinde oldular. Şimdi aynısını Recep Tayyip Erdoğan 'a, hükümetimize yaptılar. Çünkü milletten yüzde 50 destek alan bir parti var. Onun için düğmeye bastılar. Bundan dolayı Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan 'ı itibarsızlaştırma kampanyası başlattılar. Bu 2013 ortalarına kadar devam etti. Yani önce zemini hazırladılar. Sonra mayıs ayında düğmeye bastılar. 14 Mayıs'ta Türkiye 60 yıl aradan sonra IMF'ye olan borcunu sıfırladı. Siz nasıl olur da borcunuzu sıfırlarsınızın cevabını 15 gün sonra sokakları harekete geçirerek, Gezi olayları vesilesiyle Türkiye genelinde ayaklanma başlatarak iktidara göz dağı verip, devirmek istediler. Çünkü yanıldıkları bir nokta vardı. Onlar hala eski Türkiye'de kalmışlardı. Ama Türkiye 3 Kasım 2002'de değişmişti. Artık iktidarlar Türkiye'de aciz değil, muktedirdir. Kurucu genel başkanımız iktidara geldiği ilk yıllarda, 'İktidara geldiğimizi söyleyebilirim ama muktedir olduğumuzu söyleyemem' demişti. Şimdi çok şükür muktedir olan bir iktidar, Türkiye, başbakan ve seçilmiş olan bir cumhurbaşkanı var."

Kongrede Nilüfer İlçe Başkanlığına Celil Çolak seçildi.