"Akıllı Belediyecilik Zirvesi" Bursa'da yapılacak

"Akıllı Belediyecilik Zirvesi" Bursa'da yapılacak
"Akıllı Belediyecilik Zirvesi" Bursa'da yapılacak
- Şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlaması için ihtiyaç duyulan çözümlerin konuşulacağı zirve, Balkan ülkelerinden gelecek belediye başkanlarının katılımıyla 14-15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek

BURSA (AA) - Şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlaması için ihtiyaç duyulan çözümlerin konuşulacağı "Akıllı Belediyecilik Zirvesi", Balkan ülkelerinden gelecek belediye başkanlarının katılımıyla 14-15 Mayıs'ta Bursa'da yapılacak.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Marmara Belediyeler Birliğince düzenlenen zirvede yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce yerel yönetici ile yerli ve yabancı teknoloji firmalarının temsilcileri bir araya gelecek.

Şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları çözümler tartışılacağı zirvede, firmalar tarafından geliştirilen teknolojik yenilikler de tanıtılacak.

Zirveye, Moldova, Kosova, Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Makedonya'dan Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı'na (NALAS) üye 7 belediyenin başkanları ile NALAS Genel Sekreteri Kelmend Zajazi de katılacak.

Balkan ülkelerinden gelen belediye başkanlarının  Türkiye 'deki yerel yöneticilerle ve özel sektörün temsilcileriyle görüşeceği zirve, Bosna Hersek İle İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) ile birliği halinde gerçekleştirilecek.

Zirvenin "Başkanlar Kafe" oturumunda, 25 Bosna Hersek belediyesi, Türkiye'deki kardeş şehirlerinin başkanlarıyla buluşarak ülkeler arası ilişkileri geliştirecek projeler üzerine fikir alışverişinde bulunacak.