"Alman Çoban Köpeği Irk Standartları Yarışması"

"Alman Çoban Köpeği Irk Standartları Yarışması"
"Alman Çoban Köpeği Irk Standartları Yarışması"
BURSA (AA) - Nilüfer Belediyesi ile Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneğince "Alman Çoban Köpeği Irk Standartları Yarışması" yapıldı.Belediyeden...

BURSA (AA) - Nilüfer Belediyesi ile Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneğince "Alman Çoban Köpeği Irk Standartları Yarışması" yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen " köpekleri sınavı ve ırk standartları" yarışmalarında dereceye giren köpek ve sahipleri ödüllendirildi.

Ralf Wille ve Ahmet Karataş'ın hakemliğini yaptığı yarışmada 3-6 aydan 24 ay üstü "kral sınıfı"na kadar erkek ve dişi kategorilerinde yaklaşık 100 köpek yarıştırıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ankara 'daki terör saldırısı nedeniyle yarışmanın buruk bir ortamda yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Nilüfer'de yaşayan her canlıya değer veriyoruz. Burada altını çizmek istediğim bir konu var. Bu yarışmada sponsor firma tarafından bağışlanan 200 kilogram kedi ve köpek maması tamamen sokak hayvanları için kullanılacak. Nilüfer Kent Konseyi ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında sokak hayvanlarına dağıtımı sağlanacak. Bu ücretsiz mamaları sokak hayvanlarına kendileri dağıtmak isteyen vatandaşlarımız, Veteriner İşleri Müdürlüğümüze giderek temin edebilir. Böylelikle vatandaşlarımız, sokaklarında yaşayan can dostlarını hiçbir aracı olmadan kendileri gülümsetme şansı bulabilir. Bu yarışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği Başkanı Ahmet Karataş da desteklerinden dolayı Nilüfer Belediyesine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Nilüfer

  ,

  spor

  ,

  Sponsor

  ,

  Belediye

  ,

  Erkek

  ,

  Proje

  ,

  Kral

  ,

  kedi

  ,

  ,

  kent

  ,

  firma

  ,

  ırk

  ,

  çoban