Altepe, Suriyeli çocuklarla bir araya geldi

Altepe, Suriyeli çocuklarla bir araya geldi
Altepe, Suriyeli çocuklarla bir araya geldi
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriyeli öksüz ve yetim çocukların eğitim gördüğü Kalbi Selim Eğitim Kültür ve...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriyeli öksüz ve yetim çocukların eğitim gördüğü Kalbi Selim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Altepe, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak, gerçek dostu olduklarını göstermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti.

Suriye'de yaşanan sıkıntılara değinen Altepe, şunları kaydetti:

"Devamlı bölgeye yardımlar gönderiyoruz. Aynı zamanda Bursa'da yaşayan Suriyelilere de destek oluyoruz. Savaşın ardından Türkiye'ye gelen çocukların ve gençlerin burada hayatlarına devam etmeleri gerekir. Bu çocukların ve gençlerin en iyi şekilde eğitilmeleri de önemli bir ihtiyaç. Yıldırım ilçesindeki Kalbi Selim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği de bu amaçla kurulan bir dernek ve önemli bir proje. Burada oluşturulan sınıflarda Suriyeli yetim ve öksüz çocuklar eğitimlerine devam ediyor. Bizler de her türlü fiziki desteği sağlamaya gayret ediyoruz. Yeter ki çocuklarımız iyi yetişsinler ve gelecekte topluma faydalı bireyler olsunlar, insanlığa hizmet etsinler."