Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Saldırıda hayatını kaybedenler, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de anıldı

ANKARA (AA) - Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de bazı sivil toplum kuruluşları, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için anma programları düzenledi. 

Bursa Akademik Odalar Birliğinin Hüdavendigar Mahallesi'ndeki yerleşkesi önünde toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği üyeleri, "Emek, Barış, Demokrasi Mitingi 10 Ekim'de Ankara'da" yazılı pankartı açtı. 

CHP Bursa milletvekilleri Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Nurhayat Kayışoğlu, HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak'ın da katıldığı anma programında, pankartın önüne karanfiller bırakıldı. 

Eyleme katılanlar, 5 dakika sessiz kalarak, terör saldırısına tepkilerini ifade etti.

Çanakkale'de de İskele Meydanı'nda toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve Türkiye Tabipler Birliği üyeleri, meydandaki bir manolya ağacının altına, patlamada hayatını kaybedenler için karanfil bıraktı.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Talat Koç, grup adın basın açıklaması yaptı. Grup, bir süre sessiz oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı. 

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir toplantıya katılan Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Taner Yücel, Genel Sekreteri Ali Gürlek ile 34 ilin temsilcisi, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelip, saldırıda yaşamını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. 

 Daha sonra,  Atatürk Anıtı'na kırmızı karanfiller bırakıldı.