Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- MHP Genel Sekreteri Büyükataman: - "Terörle müzakere olmaz. Gelinen noktada, an itibarıyla yaşadığımız bu acı hadise de bir kez daha gösterdi ki terörle mücadele etmek şarttır. Çünkü terörün hedefi bellidir"

BURSA (AA) - MHP  Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Terörle müzakere olmaz. Gelinen noktada, an itibarıyla yaşadığımız bu acı hadise de bir kez daha gösterdi ki terörle mücadele etmek şarttır. Çünkü terörün hedefi bellidir" dedi. 

Büyükataman, Bursa'da Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğini (Bal-Göç) ziyaretinde,  Ankara 'daki terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye 'nin içinde bulunduğu şartları ve yaşadığı problemleri yakından takip ettiklerini belirten Büyükataman, "Eli kanlı terör örgütü, 30 yıldır bu ülkenin etnik ve inanç temelinde ayrıştırılmasını, bin yıllık kardeşlik hukukunun bozulmasını, ülkesi ve milletiyle parçalanmasını önüne hedef olarak koyarak ve bunu gizlemeden silahlı mücadele yoluyla bu hedefe ulaşmayı kendisine yol seçerek, geride çok ciddi bir enkaz bıraktı. Binlerce masum insanımızın ölümüne sebebiyet verdi" diye konuştu.  

Büyükataman, terörle mücadelenin önemini vurgulayarak, şöyle devam etti: 

"Terörle müzakere olmaz. Gelinen noktada, an itibariyle yaşadığımız bu acı hadise de bir kez daha gösterdi ki terörle mücadele etmek şarttır. Çünkü terörün hedefi bellidir. Bölücü terör örgütünün, Türkiye'nin önemli bir bölümünü bizden koparmak istediği, sözde bir büyük Kürdistan'ın parçasını buradan oluşturmak adına bir çaba içerisinde olduğuna dair niyetlerini artık ortaya koydular." 

Ankara'daki patlamada, hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Büyükataman, kimden gelirse gelsin, hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın, bir kez daha MHP olarak terörü şiddetle kınadıklarını ifade etti. 

Büyükataman, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'ne değinerek değinerek, "1 Kasım seçimleri Türkiye'nin yarınları adına son derece hayati bir hal aldı. MHP olarak seçimleri bir kader seçimi olarak görüyoruz" ifadelerini kullandı.