Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Şehreküstü Meydanı'nda toplanan grup, saldırıya tepki gösterdi

BURSA (AA) - Ankara 'daki terör saldırısı, Bursa'da bir grup tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi.

Kentte bir grup, Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Şehreküstü Meydanı'nda toplandı.

Konfederasyonun Bursa Temsilcisi Özkan Rona, grup adına yaptığı konuşmada, terör örgütlerinin kanlı yüzünü bir kez daha ortaya koyan saldırıları şiddetle kınadıklarını söyledi.

Bu kritik süreçte öfke ile değil akılcı davranılarak, ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyen güçlere meydan verilememesi gerektiğini vurgulayan Rona, "Biliyoruz ki terör nereden gelirse gelsin insanlık suçudur. Bu nedenle Suruç'ta ölen gençler de Dağlıca'da şehit edilen asker de  Diyarbakır Hani yolunda çocuğunun ve eşinin gözleri önünde şehit edilen polis ve son olarak Ankara'nın göbeğinde yaşanan insanlık dışı katliamda ölen emekçiler ve gençler de bizim evlatlarımız, yurttaşlarımızdır" diye konuştu.

Rona, Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenleri anmak ve acıyı paylaşmak amacıyla konfederasyon olarak bugün tüm yurtta bıraktıklarını ve hafta boyunca iş yerlerine siyah kokartlar takarak gideceklerini sözlerine ekledi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.