Ardahan Valisi Deniz'den, Bursa Valisi Karaloğlu'na ziyaret

Ardahan Valisi Deniz'den, Bursa Valisi Karaloğlu'na ziyaret
Ardahan Valisi Deniz'den, Bursa Valisi Karaloğlu'na ziyaret
BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Ardahan Valisi Ahmet Deniz'i makamında kabul etti.Karaloğlu, Bursa'da yaşayan Ardahanlıların sayısının...

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Ardahan Valisi Ahmet Deniz'i makamında kabul etti.

Karaloğlu, Bursa'da yaşayan Ardahanlıların sayısının Ardahan'dakinden fazla olduğuna vurgu yaptı.

Vali Deniz'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali Karaloğlu, "Öncelikle Ardahan'dan Ulu Şehir Bursa'ya gelen Ardahan Valisi değerli meslektaşım Ahmet Deniz Bey'e, Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy Bey'e, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza hoş geldiniz diyorum. Bursa ve Ardahan bir çok ortak noktası olan iki ilimiz medeniyet tarihimizde, kültürel tarihimizde, bu kardeşliğe sıkça rastlarız. Artık Bursa'da yaşayan Ardahanlıların sayısı Ardahan'dakini geçtiğine göre, iki şehrin, kardeşliğin ötesinde birliği yapma zamanı gelmiş demektir. Ben inşallah bu işbirliğinden her iki şehrin de istifade etmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Ardahan Valisi Ahmet Deniz de kardeşlik protokolü yapmak için Bursa Valiliği'ni ziyaret ettiklerini bildirdi.

Deniz, şöyle konuştu:

" Bugün burada Serhat Şehirden Ulu Şehrimize kardeşlik protokolü yapmak için buradayız. Bursa bizim medeniyetimizin en önemli değerlerinden bir tanesi. Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Emir Sultan Hazretlerinin manevi hatırası olan bir şehrimiz. Burada olmak bizim için çok önemli. Bu güzel ev sahipliği için sayın valimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu kardeşliğin sonucunda güzel şeyler olmasını temenni ediyorum."


  ETİKETLER:

  Ardahan

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  sanayi

  ,