Artvin'deki sel ve heyelan

Artvin'deki sel ve heyelan
Artvin'deki sel ve heyelan
- Bursa Büyükşehir Belediyesi, Arhavi ilçesindeki sel mağdurlarına ev eşyası yardımında bulundu

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Artvin'in Arhavi ilçesindeki sel mağdurlarına bir tır yardım malzemesi gönderdi.

Artvin'deki sel ve heyelan nedeniyle geçen günlerde Hopa ilçesine yardım malzemesi ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, Arhavi ilçesinden gelen talep üzerine,  adamlarının da desteğiyle bir tır yardım topladı.

Yatak, baza, kanepe, halı, çekyat ve diğer ev eşyalarından oluşan yardım malzemeleri, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi bahçesinde düzenlenen törenle Arhavi'ye gönderildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın sosyal yardımlar konusunda öncü ve örnek bir kent olduğunu belirtti.

Özellikle doğal afetlerin ardından gerek Anadolu gerekse tüm Osmanlı coğrafyasındaki kentlere ilk ulaşan belediye olduklarını ifade eden Altepe, Artvin'deki sel felaketinin ardından da hemen çalışmalara başladıklarını vurguladı.

Altepe, "Birkaç gün önce Hopa'ya yardımlarımızı ulaştırdık. Arhavi'den de önemli bir talep geldi. Sponsor iş adamlarımızın desteğiyle şimdi de Arhavi'ye yardım gönderiyoruz. Bir anlamda onlara bayram hediyesi göndermiş oluyoruz. Talepler doğrultusunda yardımlarımız devam edecek" dedi.