ASKON Bursa Şubesi Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı

ASKON Bursa Şubesi Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı
ASKON Bursa Şubesi Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı
BURSA (AA) - Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı, yapıldı.ASKON Bursa Şubesi'nden yapılan...

BURSA (AA) - Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı, yapıldı.

ASKON Bursa Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, sinerji başlığıyla ele alınan toplantıya Büyükşehir Belediye Baskanı Recep Altepe, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Genel Sekreteri Doç. Dr. İsmail Sağlam katıldı.

Askon Bursa Şube Başkanı Ali Turgut, burada yaptığı konuşmada, birlik beraberlik ve işbirliğinin önemini vurgulayarak, UÜ, Kent Konseyi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile projeler üretmek istediklerini belirtti.

Turgut, 1 Kasım'da güçlenerek tek başına iktidara gelen bir hükümet olduğunu hatırlatarak, ''Bu konu iş adamlarımız açısından hayati öneme sahip, çözümsüzlüğün ortadan kalkması buna bağlıydı. 7 Haziran'da ortaya çıkan istikrarsızlık sorunu da böylece ortadan kalkmış oldu" değerlendirmesinde bulundu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Bursa'nın artık kendini aştığını vurguladı. Altepe, şunları kaydetti:

''Büyükşehir olarak biz Uludağ Üniversitemiz ile protokol imzaladık. Yunuseli'ne yapma imkanı bulamadığımız havaalanını orada yapacağız. Aynı zamanda uçak imal etme noktasında, sanayicileri teşvik ediyoruz. Bursa'da üretilen tren vagonlarını artık yurt dışına satıyoruz. Bu konuda Türkiye'ye çok şey kattık. Daha ileri seviyede çalışmalarımızı sürdürüyoruz.''