AVM çalışanlarına "işaret dili" eğitimi

AVM çalışanlarına "işaret dili" eğitimi
AVM çalışanlarına "işaret dili" eğitimi
BURSA (AA) - Bursa'da, Zafer Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde işitme ve konuşma engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla...

BURSA (AA) - Bursa'da, Zafer Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde işitme ve konuşma engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla personele işaret dili eğitimi verilecek.

Merkez yönetimi tarafından işitme ve konuşma engelli ziyaretçilere daha rahat, konforlu alışveriş deneyimi sunmak için Bursa Kent Konseyi ve Osmangazi Halk Eğitimi Merkezinin de katılımıyla proje başlatıldı.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Zafer Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Murat Sönmez, işitme ve konuşma engelli vatandaşların merkezin tüm imkanlarından eşit bir şekilde yararlanabilmesi düşüncesiyle hareket ettiklerini söyledi.

Başta 100 personele işaret dili eğitimi verileceğini ve bu sayının daha sonra artacağını belirten Sönmez, "Alışveriş merkezimizde bulunan çalışanlarımızın işaret dili eğitimi alarak, işaret diliyle engeli bulunan misafirlerimizle doğrudan iletişim kurmasını sağlamak istedik" dedi.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Dr. Enes Keskin ile projede yer alan eğitmenlerin hazır bulunduğu toplantıda yapılan konuşmalar, bir uzman tarafından işaret diliyle personele aktarıldı.