Avrupa Şampiyonu voleybolculara ödül

Avrupa Şampiyonu voleybolculara ödül
Avrupa Şampiyonu voleybolculara ödül
BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bayanlar CEV Challenge final maçında Uralochka NTMK Ekaterinburg takımını yenerek Avrupa Şampiyonu olan...

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bayanlar CEV Challenge final maçında Uralochka NTMK Ekaterinburg takımını yenerek Avrupa Şampiyonu olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımını ağırladı.

Sporcuları kutlayan Vali Karaloğlu, ''2015 yılı Bursa sporu açısından, bizim açımızdan güzel bir yıl oldu. İlk defa bir takımımız voleybolda Challenge Cup-Woman'da Avrupa şampiyonu oldu. O gün gerçekten Cengiz Göllü salonunda heyecanlı çok güzel bir gün yaşadık. Maç gitti geldi ama en sonunda kupa da geldi. Ben bütün arkadaşlarıma başta teknik heyetimiz olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyorum.'' dedi.

Yorucu bir sezonun ardından Avrupa'da şampiyonluk, Türkiye 'de beşincilik ve Avrupa Challenge Cup'a katılma hakkı elde etmenin büyük bir başarı olduğunu dile getiren Karaloğlu, ''Bu kadar güçlü kulüp takımlarının ve kurum takımlarının arasında ciddi bir başarı. Başarılarınızın  devamını diliyorum. İlin valisi olarak bu gün burada sizleri ağırlamaktan da büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyorum" diye konuştu.

Teknik Ekip ve Yönetim kadrosu ile birlikte oyuncularında katıldığı programda konuşan kaptan Seda Eryüz ise Vali Karaloğlu'na davetinden teşekkür ederek sezon başında kupa hedefi ile yola çıktıklarını ve Bursa'ya kupayı kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Ardından sporculara hediyeleri takdim edildi.