Balkan ülkelerinden dağcıların Bursa ziyareti

- Büyükşehir Belediyesinin davetlisi olarak Bursa'ya gelen Karadağ, Arnavutluk, Kosova ve Makedonyalı 31 dağcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin'i ziyaret ederek plaket verdi

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesinin davetlisi olarak Bursa'ya gelen Karadağ, Arnavutluk, Kosova ve Makedonyalı 31 dağcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin'i ziyaret etti.

Dağcılık İl Temsilcisi Nazif Makas ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin de katıldığı ziyarette konuşan Şahin, şunları kaydetti:

"Balkanlar'dan gelen, Bursa'nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezen dağcılarımızı ağırlamaktan mutluyuz. İlimizde, Balkanlar'da yaşayan akraba topluluklarını önemsiyoruz. Belediyelerimizin de katkılarıyla tarihi güzelliklerin tanıtımı ve doğa sporlarına olan katkı da önemli. Kış sezonunun başlamasıyla dağcılarımızı Uludağ'da da ağırlamak isteriz. Katkılarından dolayı İl Temsilcisi Nazif Makas'a da çok teşekkür ediyorum."

Daha sonra Kosova Prizren Şari Dağcılık Kulübü Başkanı Sadık Shorta, ülkesine gelen Bursalı dağcılara verilen desteklerden dolayı Şahin'e Prizren kenti ve kulübün armasının bulunduğu plaketi verdi.