Balkanlardan Altepe'ye ziyaret

Balkanlardan Altepe'ye ziyaret
Balkanlardan Altepe'ye ziyaret
BURSA (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balkanlar'dan gelen bir grup yönetici ve Rumeli derneklerinin temsilcileriyle bir araya...

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balkanlar'dan gelen bir grup yönetici ve Rumeli derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Doburca'daki sosyal tesislerde gerçekleşen buluşmada Altepe, projelerini anlattı.

Altepe, 13 yıllık belediye başkanlığı döneminde dünyaya örnek projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Dünyanın ilk 10'u arasında gösterilen Timsah Arena'yı sadece belediye bütçesiyle inşa ettik.  Türkiye 'nin ilk yerli tramvayını yaptık. Daha bunun gibi nice projeleri hayata geçirerek kentimizin marka değerine katkı sağladık. Daha startını vermediğimiz ve Kültürpark içerisinde planladığımız açık hava tiyatrosu projesi bile en önemli mimarlık ödüllerinden birine sahip oldu. Dünyanın en iyi belediye binalarından biri, 136 yıl sonra yine bizim dönemimizde Bursa'ya kazandırıldı. Tarihi ve kültürel miras çalışmalarımızla kentimizin sultan semtlerini UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine soktuk. Dere yataklarının yeniden düzenlenmesinden tutun da yeni yollar açılmasına kadar Bursa'yı her alanda daha yaşanabilir seviyelere çektik."

Deneyimlerini Balkan ülkelerinin istifadesine sunmak için hazır olduklarını vurgulayan Altepe, sosyal faaliyetlerle oradaki Müslümanlar arasında birlik ve beraberlik olgusu oluşturmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.