BALKANTÜRKSİAD Başkanı Onur:

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Onur:
BALKANTÜRKSİAD Başkanı Onur:
- "Ülkemizde tedirginlik son buldu. Bugün itibarıyla şükürler olsun istenen istikrar ortamına ulaşmış durumdayız"

BURSA (AA) - Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği  (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Aytuğ Onur, "Ülkemizde tedirginlik son buldu. Bugün itibarıyla şükürler olsun istenen istikrar ortamına ulaşmış durumdayız" ifadesini kullandı.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Onur, BALKANTÜRKSİAD 4. Yüksek İstişare Kurulu toplantısında 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Onur, şunları kaydetti:

"Bu sene birkaç kez sandık başına gittik. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra 1 Kasım'a kadar geçen 5 aylık dönemdeki tedirginlikleri hep birlikte yaşadık. Ülkemizde tedirginlik son buldu. Bugün itibarıyla şükürler olsun istenen istikrar ortamına ulaşmış durumdayız. Bu arada yakın zamanda yaşamış olduğumuz ülkemizin birlik beraberliğine yönelik terör kaynaklı saldırılar hepimizi derinden üzmüştür. Terörün artık ülkesi, coğrafyası kalmamıştır. İşte son olarak Paris'te yaşananları hep birlikte izledik. Bu dönemde toprak bütünlüğümüze yönelik saldırılarda hayatını kaybeden asker, polis ve güvenlik güçlerimizi, bütün şehitlerimizi huzurunuzda minnetle anıyor, ailelerine bir kez daha sabırlar diliyor, yaralılarımıza şifalar temenni ediyorum. İnanıyorum ki bizlere özgü hasletlerden olan 'zor günlerde bir araya gelme' özelliğimizle her şeyin üstesinden geleceğiz. 1 Kasım seçimleri sonrası oluşan parlamentonun, ekonomik ve sosyal anlamda çok önemli yapısal değişikliklerle ilgili yasal düzenlemelerin çıkartılması bekliyor. Ayrıca yeni hükümetimizin de iş dünyasına yönelik teşviklerden çalışma hayatına yönelik düzenlemelere kadar yeni uygulamalarını bekliyoruz."