Banka ATM'sinde "kart kopyalama düzeneği" bulundu

Banka ATM'sinde "kart kopyalama düzeneği" bulundu
Banka ATM'sinde "kart kopyalama düzeneği" bulundu
BURSA (AA) - Orhangazi ilçesinde, şehirler arası otobüs terminali yanındaki bir banka ATM'sine yerleştirilen kart kopyalama düzeneği, para çekmeye...

BURSA (AA) - Orhangazi ilçesinde, şehirler arası otobüs terminali yanındaki bir banka ATM'sine yerleştirilen kart kopyalama düzeneği, para çekmeye gelen vatandaşın dikkati sayesinde bulundu.

Alınan bilgiye göre, bir fabrikada çalışan Uğur Demirkol, hesabını kontrol etmek üzere terminal yakınındaki ATM'ye geldi.

İşlem yaptıktan sonra kartını almayı bekleyen Demirkol, kart yuvasının da yerinden çıktığını gördü. Demirkol, bunun altında bir başka kart yuvası daha olduğunu fark ederek, polise ve bankanın müşteri hizmetleri birimine haber verdi.

Olay yerine gelen Orhangazi Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yerinden çıkan kart yuvasının, bankamatikte işlem yapılan kartların numaralarını kopyalamak üzere hazırlanmış çipli düzenek olduğunu belirledi.

Ekipler, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek, düzeneği yerleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.