Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
Başbakan Yardımcısı Arınç:
- "(Engelliler için) Özel kanun çıkardık, binlerce eğiticiyi görevlendirdik, binlerce aileye bakım ücreti veriyoruz" - "Artık insanlar daha güvenli, ileriye dönük ümitleri biraz daha artmış biçimde bunlardan yararlanıyor"

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, engelliler için özel kanun çıkardıklarını belirterek, "Binlerce eğiticiyi görevlendirdik, binlerce aileye bakım ücreti veriyoruz. Artık insanlar daha güvenli, ileriye dönük ümitleri biraz daha artmış biçimde bunlardan yararlanıyor" dedi.

Arınç, Bursa Büyükşehir Belediyesince inşa ettirilen Atıcılar Futbol ve Atletizm Sahası'nın açılış töreninde, AK Parti hükümetlerince en güçlü yatırımların gençlik ve spor alanında gerçekleştirildiğini söyledi.

Gençlerin, en iyi spor tesislerinde, bedenleriyle kabiliyetlerini geliştirerek büyük şampiyonluklar kazanabileceğini belirten Arınç, "Tesislerden bütün gençleriz ve sporcularımız çok iyi yararlanacaklar ve başarılı olacaklardır. Onları bir taraftan okul ve eğitimleriyle bir taraftan da sporla baş başa bıraktığımızda her birinden çok parlak sonuçlar alacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Arınç, konuşmasının ardından Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile sahanın açılış kurdelesini kesti. 

- "Dualarınıza, desteklerine çok ihtiyacımız var"

Daha sonra Hüdavendigar Parkı'ndaki Engelliler Şöleni'ne katılan Arınç, konuşmasında, hükümetin engellilere yönelik yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Engellilerin eğitimleri, tedavileri ve rehabiliteleri için hükümetin çok büyük destek verdiğini anlatan Arınç, şunları kaydetti:

"Özel kanun çıkardık, binlerce eğiticiyi görevlendirdik, binlerce aileye bakım ücreti veriyoruz. Şimdi artık insanlar daha güvenli, ileriye dönük ümitleri biraz daha artmış bir biçimde bunlardan yararlanıyor. Belki tüm siyasi partiler içinde sadece AK Parti , sizleri bir araya getirerek hem tanışmanıza hem de adaylarımızı tanımanıza vesile oldu. Sizlerin dualarınıza, desteklerine çok ihtiyacımız var. Güçlü olalım ki hizmetlerimiz daha da güçlü olarak artsın ve devam etsin."