Başkan Aydın'dan, Vali Karaloğlu'na ziyaret

Başkan Aydın'dan, Vali Karaloğlu'na ziyaret
Başkan Aydın'dan, Vali Karaloğlu'na ziyaret
- Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Bursa Valisi Münir Karaloğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu

BURSA (AA) -  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türk güreşine verdiği desteklerinden dolayı Bursa Valisi Münir Karaloğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vali Karaloğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Aydın'a yeni görevinde başarılar dileyerek, "Güreş branşına destek vermeye devam edeceğiz.  Avrupa , Dünya Şampiyonaları ve 2016 Rio Olimpiyatları'nda önemli başarılar yakalanacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın da Türkiye'nin bugüne kadar aldığı 39 olimpiyat altın madalyasından, 28'inin ata sporu güreş sayesinde kazanıldığını hatırlattı.

Aydın, şunları kaydetti:

"2016 Rio Olimpiyat oyunlarına birlik içinde gitmek istiyoruz. Böyle olursa başarıyla dönebiliriz. Hedefimiz, güreşin bütün sıkletlerinde rekabet ortamını oluşturarak, başarıyı yakalamaktır. Son 15 yılda güreşe büyük bir ivme kazandıran çalışmalar sonucunda güreşi tabana ve ilçelere yaymış bulunmaktayız. Bursalı sporcular, takım halinde Türkiye şampiyonalarında dereceler elde ediyor. Bursa'da uyguladığımız modelle diğer illerde de altyapıda güreş ordusu oluşturmayı hedefliyoruz."

Aydın'a ziyarette, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, eski Avrupa Güreş Şampiyonu Reşit Karabacak, eski milli güreşçilerden Tahir Yılmaz ve Güreş Federasyonu İl Temsilci Vekili Mehmet Demirci de eşlik etti.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Altın

  ,

  Türkiye

  ,

  Aydın

  ,

  spor

  ,

  Avrupa

  ,

  başkan

  ,

  Birlik