Başkan Edebali yetimlerle bir araya geldi

Başkan Edebali yetimlerle bir araya geldi
Başkan Edebali yetimlerle bir araya geldi
BURSA (AA) - Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yetimlerle bir araya geldi.Barış Manço Kültür Merkezi'nde yetimlerle buluşan Edebali,...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yetimlerle bir araya geldi.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde yetimlerle buluşan Edebali, yetimlerin toplumların en hassas bireyleri olduğunu söyledi.

Yerel yöneticiler olarak mümkün olduğu kadar toplumsal değerleri ortaya çıkaracak çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Edebali, şöyle konuştu:

"Kadim medeniyetimiz öksüz ve yetimlere azami önem göstermiştir. Bizler de bu düşünce ve inanç yapısına sahip olan kadim medeniyetimizin temsilcileri olarak dezavantajlı grupların her zaman yanlarında yer alıyoruz. İHH'nın yapmış olduğu çalışmalar ümmetimizin büyük bir dayanışma içinde olduğunun en büyük göstergesidir. Bize de bu hizmetlerde üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek düşüyor. Yıldırım Belediyesi olarak dayanışma ile birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak faaliyetleri gerçekleştirmeye önem gösteriyoruz. Sosyal etkinliklerimiz ile en dezavantajlı gruplarımıza dokunuyor, onlarla bir arada oluyoruz. Geçmişine bağlı, değerlerine sahip çıkan bir toplum, asıl kalkınmış olan toplumdur. Sadece ekonomik anlamda güçlü olmak yeterli olsaydı, Avrupa sokaklarındaki gençler mutsuz olmazlardı. Bu sebeple kültür sanat etkinliklerine, toplumuzun tarihi geçmişimizi öğrenmesi için faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz."

İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan ise, yetimlerin mutlu olmasına katkı koyacak her etkinliğin kendileri  için çok önemli önemli olduğunu bildirdi.