Başkan Türkyılmaz Yunanistan yolcusu

Başkan Türkyılmaz Yunanistan yolcusu
Başkan Türkyılmaz Yunanistan yolcusu
BURSA (AA) - Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 11 Ekim 2015'te yapılacak olan Mütareke Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan...

BURSA (AA) - Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 11 Ekim 2015'te yapılacak olan Mütareke Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan ''Mudanya Barış Zirvesi'' için Yunanistan'a ziyaret gerçekleştirecek.

  Yunanistan'daki kardeş şehirleri ziyaret edecek olan Türkyılmaz, protokol üyelerini davet etmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 4-11 Eylül 2015 tarihinde Yunanistan'da olacak.

  Göreve geldikleri güden bu yana 'Barışın Başkenti' olma yolunda adımlar attıklarını belirten Başkan Türkyılmaz, ''En son 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, su üzerinde 460 gönüllü ile dünyanın en büyük barış sembolünü yaparak, hem rekor kırdık, hem de Mustafa Kemal'in 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözünü 'Sonsuza Dek Barış' diyerek haykırdık.'' dedi.

Yunanistan'ın kardeş belediyelerinin daveti üzerine bu ülkeye gideceğini ifade eden Başkan Türkyılmaz, ''Bir dizi görüşme yapıp, komşumuz  Yunanistan'ın değerli başbakan ve başkanlarını 11 Ekim 2015'te yapacağımız Mudanya Barış Zirvesi'ne davet edeceğim. Mudanya'mız, dünya barış şehri olma yolunda da çok önemli bir projeyi hayata geçirmiş olacaktır'' şeklinde konuştu.