Bayırbucak Türkmenlerine insani yardım

Bayırbucak Türkmenlerine insani yardım
Bayırbucak Türkmenlerine insani yardım
- Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği temsilciliğince temin edilen gıda, yakacak, yatak ve giysilerin bulunduğu yardım paketlerinin yüklendiği 6 tır yola çıktı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından toplanan yardım malzemeleri 6 tıra yüklenerek Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine gönderildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Doğanbey Otoparkı'nda tırların hareketinden önce yaptığı konuşmada, bir taraftan savaş, diğer yandan kış mevsiminin başlamasıyla Suriye'de yaşam koşullarının iyice ağırlaştığına dikkati çekti.

Dostluk ve kardeşliğin sıkıntılı zamanlarda belli olduğunu belirten Altepe, "Biz de dostluğumuzu en iyi şekilde göstermeye devam ediyoruz. Tek temennimiz, savaşın ve zulmün bir an önce bitmesi ancak hayat normale dönünceye kadar yardımlarımızı bölgeye göndermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Bursa Temsilcisi Dr. Muhammet Bostan da gönderilen yardım malzemelerinin bizzat gönüllüler tarafından bölgede ihtiyaç sahiplerine elden ulaştırılacağını aktardı.

Gıda, giyecek, yakacak ve yataktan oluşan yardımların bulunduğu tırlar, dualarla yola çıktı.