Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle toplanan gıda ve tıbbi malzemeler, 6 tırla Türkmenlere gönderildi

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle toplanan gıda ve tıbbi malzemeler, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere 6 tırla yola çıkarıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Fetih İlim Eğitim ve Yardımlaşma Derneğince (Fetih-Der) başlatılan kampanya kapsamında, Gazcılar Caddesi esnafı ve hayırsever iş adamlarının da katkılarıyla başta un ve su olmak üzere gıda ürünleri ile tıbbi malzeme bağışları toplandı.

İnsani yardım malzemelerinin yüklendiği 6 tırın hareketi öncesi Büyükşehir Belediyesi Doğanbey Otoparkı'nda tören düzenlendi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgede hayat normale dönene kadar Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yardımların devam edeceğini bildirdi.

Bir yandan savaş diğer yandan kış mevsiminin başlamasıyla Suriye'de yaşam koşullarının daha da ağırlaştığına dikkati çeken Altepe, "Bu zor günlerde yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz. Tıbbi malzeme, erzak, un ve su ile 6 tırımızı bölgeye gönderiyoruz. Tek temennimiz savaşın bir an önce bitmesi. Bu yardımların toplanmasını sağlayan Fetih-Der yöneticilerine, Gazcılar esnafımıza ve hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Yılmaz Bulat da kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun'un da hazır bulunduğu tören, tırların yola çıkarılmasıyla sona erdi.