BBDSO'dan, BM'nin 70. yılı anısına konser

BBDSO'dan, BM'nin 70. yılı anısına konser
BBDSO'dan, BM'nin 70. yılı anısına konser
- Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, BM'nin 70. yılı dolayısıyla Luciano Di Martino yönetiminde, cellist Julian Steckel solistliğinde konser verdi

BURSA (AA) - Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın (BBDSO), Birleşmiş Milletler'in (BM) kuruluşunun 70'nci yılı anısına, Luciano Di Martino yönetiminde, ünlü cellist Julian Steckel solistliğinde konser verdi. 

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) Bursa Filarmoni Derneği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen konser, ilk bölümünde dünya çapında tanınan viyolonsel virtüözü Julian Steckel'in seslendirdiği Dmitri Şostakoviç'e ait 1. Viyolonsel Konçertosu ile başladı. 

Konserin ikinci bölümünde ise Ludwig van Beethoven'ın 4 ayda yazdığı, "görkemli ve coşkulu" 8 numaralı senfonisine yer verildi. 

BBDSO Yönetim Kurulu üyesi ve Medya Koordinatörü Burç Balcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BBDSO'nun geçen hafta yaptığı konserle sezonu açtığını hatırlattı.

Bu hafta yapılan konseri BM'nin 70'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptıklarını belirten Balcı, "Bunla ilgili Birleşmiş Milletler'den de bir mutluluk mesajı aldık ve çok sevindik. Bugünkü konserimizi de ünlü iki isim orkestramızla birlikte verdi" ifadesini kullandı.