Bebek ve çocuk giyiminde fuar hazırlığı

Bebek ve çocuk giyiminde fuar hazırlığı
Bebek ve çocuk giyiminde fuar hazırlığı
- BEKSİAD Başkanı Atalay: - "Uluslararası bebek ve çocuk giyim firmalarını ocak ayında Bursa'da fuarda buluşturacağız"

BURSA (AA) - Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay, uluslararası bebek ve çocuk giyim firmalarını bir araya getirmeyi hedefledikleri fuarın 13-17 Ocak'ta Bursa'da yapılacağını bildirdi.

Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de bebek ve çocuk giyim sektörünün iyi bir noktada olduğunu belirterek, bu sektörle dünyaya açılmak istediklerini ifade etti.

Atalay, "Haziran'dan sonra tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörde de bir moral çöküntüsü oldu. Döviz kurlarındaki oynaklık ve terör olaylarındaki artış nedeniyle gelen güvensizlik ortamı, satışlarımızı da olumsuz etkiledi ama 1 Kasım seçimleriyle çok olumlu bir sinerji oluştu. Gelecekle alakalı umut ve güvenimiz arttı. Bu olumlu havayı değerlendirerek, sektörün başkentinin Bursa olduğunu tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Bu nedenle 13-17 Ocak 2016'da Bursa Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı'nı düzenleyeceğiz. Tüm dünyadan sektörün temsilcileri Bursa'ya gelerek bizi tanıyacak, üretimimizi görecek" diye konuştu.

Halil Atalay, bebek ve çocuk giyimi sektöründe, sadece Bursa'da doğrudan ve dolaylı olarak 240 bin kişinin geçimine katkıda bulunduklarını kaydetti.