BEBKA Yönetim Kurulu toplandı

BEBKA Yönetim Kurulu toplandı
BEBKA Yönetim Kurulu toplandı
- Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Yönetim Kurulu toplantısı, Bursa Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi

BURSA (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Yönetim Kurulu toplantısı, BEBKA Bursa Merkez Ofisi'nde gerçekleştirildi. BEBKA Yönetim Kurulu'nun dönem başkanlığını üstlenen Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında, BEBKA'nın 2015 yılı mali destek programı sonuçları değerlendirildi. 

Toplantıda önemli birçok konuyu ele alacaklarını belirten Karaloğlu, "Daha önce çağrıya çıktığımız mali destek programımızın son Yönetim Kurulu kararını alacağız bugün . 2015 yılı mali destek programı 3 başlıkta 15 milyon hibeli teklif çağrımız vardı. Buna toplam 121 tane proje müracaatı oldu. Bugün bizim kararımızla 15 milyon liralık hibeyi dağıtmış olacağız. Destek alan bütün proje sahiplerini kutluyoruz" dedi.  

15 milyon hibenin verileceği 3 başlığa yapılan başvurularda proje dağılımlarını da açıklayan Karaloğlu, sağlık turizminde 18, Kırsalda Ekonomik Kalkınma kar amacı güdenlerde 34, Kırsalda Ekonomik Kalkınma kar amacı gütmeyen kuruluşlarda 69 projelerinin bulunduğunu söyledi. 

Ele alınacak konular arasında yer alan güdümlü projelere de değinen Karaloğlu, bunların; "Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi" ve "Bursa Tekstil Mükemmeliyet Merkezi" olduğunu ifade etti.

Ajans olarak bölgenin bütün ekonomik varlıklarını harekete geçirerek çalışmalar yaptıklarının altını çizen Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Sağlık turizmi ile ilgili master planı çıkarmıştık. Şuanda onun alt segmentleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Kümelenme ile ilgili çalışmalarımız var. Endüstriyel simbiyoz dediğimiz Türkiye ve Bursa için yeni bir kavram olan konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yine bu sene Bursa'da gerçekten bir farkındalık oluşturan tasarım ve inovasyon gibi çok önemli konularda ajansımızın destekleri var. İnovasyon çalışmalarının Eskişehir ve Bursa ayağı tamamlanmıştı. Bilecik'te de tasarım ve inovasyon buluşmaları  Eylül ayı içerisinde tamamlanacak."