BEBKA'dan eğiticilere eğitim

BEBKA'dan eğiticilere eğitim
BEBKA'dan eğiticilere eğitim
BURSA (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) düzenlediği, yaratıcı sektörlerdeki girişimcilerin iş fikirlerini ticarileştirerek...

BURSA (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) düzenlediği, yaratıcı sektörlerdeki girişimcilerin fikirlerini ticarileştirerek ekonomiye kazandırmalarında yardımcı olacak eğiticilere yönelik  eğitim programı tamamlandı.

BEBKA'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye 'nin değişik bölgelerinden eğitmenlerin yanı sıra Bosna Hersek Kalkınma Ajansı REDAH'dan da 3 uzmanın aldığı eğitimi, 20 senedir KOBİ'lerde ve KOBİ'ler ile birlikte çalışmalar yapan ve İngiliz NESTA Yaratıcı Girişimci Programının sahibi Percy Emmett verdi.

BEBKA ve British Council iş birliğinde gerçekleştirilen eğiticilerin eğitimi programının açılışında konuşan BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, yaratıcı sektörlerdeki çalışmalar ile yeni iş fikirlerinin somutlaştırılarak ekonomiye kazandırılmasının önemine değindi.

Üç gün süren eğitim programında katılımcılara yaratıcı girişimcilik metodolojisi ve yaklaşımı yanı sıra konuşma-dinleme-anlatabilme-anlayabilme, değerler, iş fikri ortaya çıkacak ürün veya hizmetin kullanıcılara sağlayacağı faydalar, farkındalık, vizyon ve misyonun belirlenmesi, hedef kitle, fiyatlandırma, pazarlama ve iş planı hazırlama konularında bilgiler verildi.

BEBKA'nın British Council işbirliğinde düzenlediği programın ikinci aşaması olarak 18-21 Aralık'ta da girişimci adaylarına yönelik olarak yaratıcı girişimcilik atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Mobilya ve tekstil tasarımı, geleneksel sanatlar, çizgi film ve animasyon gibi alanlarda toplam 30 girişimci adayının dahil olacağı programın tekrarının gelecek yıl ilkbahar aylarında gerçekleştirilmesi planlanıyor.