Beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeye AB desteği

Beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeye AB desteği
Beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeye AB desteği
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Spor Bilimleri Fakültesinin, daha nitelikli beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeyi amaçlayan projesi Avrupa...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Spor Bilimleri Fakültesinin, daha nitelikli beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeyi amaçlayan projesi Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edildi.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2015 yılı için Ulusal Ajans'a 54 başvurudan 9 projenin desteklenmeye değer bulunduğunu bildirdi.

Aydın, proje ile Spor Bilimleri Fakültesinin temel eğitim programını oluşturan beden eğitimi öğretmen eğitimi programının uluslararası boyut kazanacağını belirterek, "Türkiye Ulusal Ajansı, üniversitelerden kabul edilen 8 proje arasında en büyük hibe desteğini, 283 bin 694 avro ile UÜ Spor Bilimleri Fakültesine yaptı" ifadesini kullandı.

Üç yıl sürecek proje kapsamında AB üyesi 34 ülkeden beden eğitimi öğretmen eğitimi uzmanları Türkiye'ye gelerek beden eğitimi öğretmen eğitimi konusunda iş birliği yapacak.

UÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nden Dr. Züleyha Avşar tarafından koordine edilecek projenin ortakları ise Limerick University (İrlanda), Padova University (İtalya), Tecnhicka Univerzia Liberci (Çek Cumhuriyeti), Hacettepe Üniversitesi, Spor Bilimleri Derneği ve Bursa Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği olarak belirlendi.