Beden eğitimi öğretmenleri bir araya geldi

Beden eğitimi öğretmenleri bir araya geldi
Beden eğitimi öğretmenleri bir araya geldi
BURSA (AA) - Bursa'da, Okul Sporları Koordinasyon Toplantısı, 400 beden eğitimi öğretmeninin katılımıyla yapıldı.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl...

BURSA (AA) - Bursa'da, Okul Sporları Koordinasyon Toplantısı, 400 beden eğitimi öğretmeninin katılımıyla yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2015-2016 yılı koordinasyon toplantısına ildeki 400 beden eğitim öğretmeni katıldı.

İl Müdürü Süleyman Şahin, beden eğitim öğretmenlerinin okullarda bir "eğitim koçu" olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Uluslararası alanda marka olmuş birçok organizasyona artık Türkiye imza atıyor. Kış sporları merkezi olma hedefi olan Bursa'da olimpik ölçülerde buz hokeyi ve pateni salonunu bitirme aşamasındayız. Yine milli takım kamplarının Bursa'da rahat bir şekilde yapabilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile 200 kişilik çok modern bir Sporcu Kamp Eğitim Merkezini, Gürsu Sporcu Fabrikasını ve Osmangazi Belediyesi ile ortaklaşa Türkiye'nin ikinci kapalı atletizm salonunu Bursa'ya kazandırıyoruz. Bunun yanı sıra ilçelerde çeşitli tesisler ve kompleksler yapıyoruz. Yine İnegöl'de, Gemlik'te, Gürsu'da ve Nilüfer'de gençlik merkezleri inşa ediyoruz."

Geçen eğitim öğretim yılında okul sporlarına 603 okulun katıldığını hatırlatan Şahin, 2 bin 897 takım bünyesinde çoklu branş sayısında 45 bin 37 çocuğun sporla buluşturulduğunu ifade etti.

Çocukların daha çok spora kazandırılmasında beden eğitim öğretmenlerine büyük görev düştüğünü vurgulayan Şahin, bu konuda kendilerine yardımcı olunmasını istedi.